Kdo hledá, ten internet najde

To tenkrát bylo slávy, když naši republiku poprvé připojili na rakouský internet!
Totiž ona to vlastně tenkrát vůbec žádná sláva nebyla. Slavilo pár učenců z ČVUT, kteří se tím dostali na síť, ale jinak dost možná nikdo. A to z jediného prostého důvodu. Nikdo u nás v oněch dobách prakticky nevěděl, co všechno takový internet obnáší, a i kdyby to věděl, nemusel by z toho být zase až tak odvázaný, protože tehdejší internet ještě nebyl ani zdaleka tím, čím je dnes.

sítě

Prostě nás v tom dvaadevadesátém roce poprvé připojili a my se mohli vydat na pouť životem v době internetové. A jak praví lidová moudrost, „čím více statků máme, tím více je žádáme“, takže jsme u oné tehdejší reality neustrnuli. Ba naopak – vyvíjeli jsme se, zdokonalovali a začali nejen užívat tohoto zázraku, ale chtít i pořád lepší a lepší připojení.

V listopadu 2008 bylo k internetu připojeno už i dvaatřicet procent domácností, a na jaře 2009 už se na něj dala připojit většina našich domácích počítačů, hlavně bezdrátově, přes Wi-Fi, přes pevnou telefonní linku s ADSL a kabelovou přípojku, většinou rychlostí dva či čtyři Mbit/s. Což bylo pochopitelně nesrovnatelně méně než v blížícím se roce 2020, kdy už prý máme mít všude dostupné připojení alespoň 30 Mbit/s. Pokud se tedy dá věřit Evropské komisi.

data

Ale my žijeme v přítomnosti. A zajímá nás tedy především, který poskytovatel internetu je nejideálnější dnes.
Jste-li z Prahy a okolí, sotva bude chybou, připojíte-li se tam do sítě pomocí levného vysokorychlostního internetu nabízeného Pranetem. Jehož služby jsou bezdrátově dosažitelné na pětadevadesáti procentech území metropole i ve vybraných přilehlých oblastech a tu a tam je k mání i kabelové připojení.
Jedná se tu o internet rychlý a nanejvýš spolehlivý, současně však překvapivě nikoliv drahý. Takový, jaký si mohou dovolit jak rodiny, tak i firmy, jichž už se právě pro tuto službu ke své plné spokojenosti rozhodly stovky.
Protože bez kvalitního internetu téměř nelze žít. A bez dalších nabízených doplňkových služeb jakbysmet.